Dijital Pazarlama Notları

Dijital Pazarlama Notları

Firmalar ve kişisel girişimciler için, dijital pazarlama üzerine makaleler paylaşıyoruz.

Ağustos 2019
En çok bahsedilen anahtar kelimeler: online alışveriş, e-ticaret sitesi
İlk olarak, e-ticaretin ne olduğunu tam olarak anlayalım. İnternet gibi elektronik bir ortamda ürün ve hizmet alım satımı, yani elektronik kanallar üzerinden yapılan ticaret anlamına gelmektedir. Bu iş tarzı son yıllarda gelişti ve yeni başarı zirvelerine dokunuyor.
Devamını oku
Temmuz 2019
En çok bahsedilen anahtar kelimeler: bursa internet sitesi, web tasarım, web sitesi yapımı, seo
Online pazarlama, müşterilere ulaşmak için hem doğru bir yol, hem de rekabetin çok yüksek olduğu bir alandır. İşletmeler, ürünlerini satma ve hizmetlerini sunma hedefiyle rekabeti yenmek için sürekli bir mücadele içindedirler.
Devamını oku
PHP ve Javascript ile kodlanmış, MySQL veya benzer bir database yazılımına ihtiyaç duymayan, özel tema seçenekleri ile zenginleştirilmiş ve tamamı TÜRKÇE olarak hazırlanmış internet sitesi yazılımı. Üstelik artık Amazon desteği ile birlikte.
Devamını oku
Haziran 2019
En çok bahsedilen anahtar kelimeler: seo, sosyal medya yönetimi, web sitesi yapımı, bursa dijital ajans, profesyonel web tasarımı
Blog tutmanın, bir işletmeyi / web sitesini yönetmenin gerçekten önemli bir parçası olup olmadığı merak edilir. Bu konu genelde; düzenli olarak yüksek kaliteli içerik oluşturma zamanı veya becerileri olmayan küçük işletme sahipleri tarafından merak edilir.
Devamını oku
Kopya içeriğin yanlışlıkla olması veya kasıtlı olarak birisinin sizin içeriklerini internet sitenizden kopyalamasının bir farkı yoktur. Kopya içerik kopya içeriktir ve mutlaka doğru şekilde yönetilmesi ve kullanılması gerekir.
Devamını oku
İnstagram'da reklam vermek artık günümüzde en çok kullanılan dijital pazarlama araçlarından bir tanesi. Ancak bazen kullanıcı tarafından yapılan yanlışlıklar, bazen de Facebook tarafından yapılan kısıtlamalar sebebiyle sorunlar yaşanabiliyor.
Devamını oku
Sosyal medya pazarlama çalışmalarının, geleneksel yöntemlerle yapılan pazarlama çalışmalarına göre çok daha güvenilir olduğunu kanıtlamıştır. Farklı sosyal medya platformlarında yapılan pazarlama çok daha iyi sonuçlar verir.
Devamını oku
Günümüzde herhangi bir ürünün fonlanmasından tutun da, evinizdeki süs balığının fan sayfasına kadar, pek çok konuyla ilgili bir web sitesine sahip olmanız mümkün. Ancak buna rağmen şirketlerin çoğu hala online olamıyor, hem de 25 yıldır!
Devamını oku
İş modelinizi sürekli yükselen bir eğride tutmak için dikkat etmeniz gereken önemli iki şey vardır. Birincisi düzenli şekilde artan yeni müşteriler, ikincisi de mevcut müşteriler ile sürdürülen doğru, etkili ve verimli iletişim.
Devamını oku
İş modeliniz ne kadar büyük bir potansiyele sahip olursa olsun; web siteniz eğer yeterince profesyonel görünmüyorsa, potansiyel müşterileriniz bu durumdan rahatsız olup, sitenizde zaman geçirmeyecek ve malesef sizinle de iletişim kurmaktan kaçınacaklardır.
Devamını oku
İnternet sitenizin sıralaması için arama motoru optimizasyonu, yani bir diğr adıyla SEO çalışması oldukça önemlidir. Bu konuda hem site içi hem site dışı çalışmalar vardır. Biz bu yazımızda site içi SEO çalışmasını inceleyeceğiz.
Devamını oku
Mayıs 2019
En çok bahsedilen anahtar kelimeler: kurumsal internet sitesi, web sitesi yapımı, online alışveriş, e-ticaret sitesi
Günümüzde internetin artan popülaritesi ve teknolojik ilerlemeler sayesinde internet üzerinden ürün alıp satmak her zamankinden çok daha hızlı ve kolay. Üstelik artık yalnızca masaüstü bilgisayarlar ve laptoplar yok.
Devamını oku
İnternet sitesi olmayan bir firmanız mı var? O zaman bu yazımız tam size göre. Bunun için çeşitli mazeretleriniz olduğunun farkındayız. Muhtemelen zamanınız olmadığını düşünüyorsunuz ya da bu işlem sizin için çok pahalı görünüyor olabilir.
Devamını oku